Warsztaty Psychologia Rynków Finansowych – dlaczego tak trudno być skutecznym inwestorem?

parallax background
 

Sobota, 12 czerwca

10:30 – 17:00

Cel

Uczestnicy otrzymają zestaw informacji na następujące tematy:

„Cykl życia inwestora”, czyli między chciwością i strachem

Podejmowanie decyzji w warunkach stresu

Człowiek/Inwestor – istota racjonalna?

Czym są i jakie istnieją rodzaje błędów poznawczych

W jaki sposób wykorzystać świadomość ograniczeń psychologicznych do bycia skutecznym inwestorem

Oczekiwane efekty

Uczestnik warsztatów uzyska informacje na temat ograniczeń związanych z funkcjonowaniem ludzkiego umysłu w momentach podejmowania decyzji na rynkach finansowych. Otrzyma wiedzę i zestaw narzędzi pozwalających na pracę z najczęstszymi barierami prowadzącymi do niepożądanych zachowań i decyzji podczas inwestowania.

UWAGA! Warsztaty z psychologii inwestowania będą stanowiły pierwszą część pełnego kursu, który będzie dostępny tylko dla członków SII.

Plan warsztatów

Zarezerwuj sobie sobotę 12 czerwca, po GPW konferencji WallStreet i zapisz się na Warsztaty Psychologia Rynków Finansowych

Warsztaty Psychologia Rynków Finansowych są imprezą towarzyszącą GPW konferencji WallStreet. Zarejestruj się na tej stronie (bezpłatnie), a następnie zapisz się na sobotnie Warsztaty (bezpłatnie dla członków SII po podaniu kodu rabatowego umieszczonego w panelu Moje Konto na stronie Stowarzyszenia).

Jesteś uczestnikiem programu ORLEN w Portfelu? Wyślij mail na owp@orlen.pl w temacie wpisując „Warsztat WallStreet”, a w treści maila podaj swój numer karty OWP, a otrzymasz kod uprawniający do wzięcia udziału w tym warsztacie.

Prowadzący

Grzegorz Zalewski

Dom Maklerski BOŚ S.A.


Na rynkach finansowych obecny od 1993 roku. Pracował jako analityk, a później jako szef działu analiz w Gazecie Giełdy Parkiet. Założył i przez dziesięć lat (2001-2010) prowadził portal futures.pl poświęcony spekulacji na rynkach terminowych. Założyciel Wydawnictwa Linia. Od 2006 roku ekspert Domu Maklerskiego BOŚ SA. W 2010 roku Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych przyznał honorowe członkostwo w SII, za szczególny wkład w edukację środowiska inwestorskiego.

prof. Piotr Zielonka


Prof. dr hab. Piotr Zielonka (Zakład Ekonofizyki SGGW) prowadzi badania naukowe w zakresie ekonomii behawioralnej, procesów motywacyjnych oraz adaptacji hedonicznej. Zajmował się eksperymentalną fizjologią mózgu w Centrum Medycyny Doswiadczalnej i Klinicznej PAN. Opublikował wiele artykułów naukowych w takich pismach jak: „Resuscitation”, „The Journal of Behavioral Finance”, „Thinking & Reasoning”, „Journal of Cognitive Psychology”. Napisał książkę pod tytułem „Giełda i psychologia”, której piąte wydanie ukazało się w 2019 roku oraz monografię „Punkt odniesienia”, wydaną w 2019 roku. Piotr Zielonka jest redaktorem i współautorem monografii „Large Risks with Low Probabilities” wydanej w Londynie w 2017 roku. W swych badaniach wraz z Tadeuszem Tyszką porównywał zdolności prognostyczne analityków finansowych oraz meteorologów. Wraz z Raymondem Daceyem objaśnił fenomen efektu dyspozycji – częstego zjawiska na giełdach papierów wartościowych na całym świecie – polegającego na skłonności inwestorów do zbyt długiego przetrzymywania akcji taniejących i zbyt szybkiego wyzbywania się akcji drożejących. Obecnie zajmuje się problematyką psychologii motywacji oraz psychologią sztucznej inteligencji. Jest współtwórcą i kierownikiem studiów podyplomowych „Psychologia Biznesu dla Menedżerów” na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wykładowca w University of Donja Gorica w Czarnogórze. Członek „Think Forward Initiative” w Amsterdamie. Ściśle współpracuje z Bucknell University i University of Idaho w USA. Piotr Zielonka prowadzi zajęcia dotyczące psychologii motywacji oraz psychologii ryzyka. Jest członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Przemawiał na TEDx.

Przemysław Barankiewicz

Finax, zByka.pl


Country Manager słowackiego domu maklerskiego Finax w Polsce. Członek zarządu CFA Society Poland i doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Komentator ekonomiczny, a w przeszłości m.in. redaktor naczelny Bankier.pl i internetowej odsłony Pulsu Biznesu. Chartered Financial Analyst. Studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, University of Bedfordshire, SGH i Politechnice Warszawskiej. Autor bloga zByka.pl