Title

Shoper SA

 
 

Shoper S.A. to właściciel jednej z najpopularniejszej w Polsce platformy pod tą samą nazwą (Shoper) dla rynku e-commerce, udostępnianej w modelu SaaS (Software as a Service)

Spółka oferuje kompleksowy ekosystem wspierający użytkowników w prowadzeniu, zarządzaniu i rozwoju własnej sprzedaży online.

Spółka jest liderem w Polsce z liczbą klientów przekraczającą 20 tys.

oferuje platformę Shoper do prowadzenia własnego e-sklepu

Na kompleksowy ekosystem składają się również usługi dodatkowe

między innymi wsparcie w obszarze marketingu, logistyki czy płatności

Model biznesowy Shoper odznacza się wysokim poziomem skalowalności, co wpływa na poprawę marżowości i wzrostu liczby użytkowników platformy. Poza formą dystrybuowanego w formie abonamentu rozwiązania Shoper, wiele usług dodatkowych rozliczanych jest w modelu pay-as-you-grow, który jest skorelowany z wielkością generowanych obrotów przez ich sklepy (GMV). W 2020 roku wartość GMV wygenerowana przez sklepy na platformie Shoper wyniosła 4 mld zł (nie uwzględnia przychodów sklepów sprzedawanych przez partnerów Spółki na zasadzie private label oraz nie uwzględnia przychodów generowanych przez integrację z zewnętrznymi marketplace).

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, w ubiegłym roku wartość zakupów internetowych wyniosła ok. 83 mld zł, a w ciągu 5 lat przewidywane jest ich niemal podwojenie i wzrost do 162 mld zł w 2026 roku. Przełoży się to na wzrost udziału kanału online w sprzedaży detalicznej w Polsce z poziomu 14% do 20 %.

Shoper rozważa wewnętrznie kilka scenariuszy związanych z dalszym rozwojem firmy. Rynek kapitałowy i debiut na warszawskiej giełdzie jest jednym z nich. 5 marca spółka złożyła prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego.

Napisz do nas

biuro@shoper.pl

Strona www

www.shoper.pl

Adres

ul. Władysława Łokietka 79, 31-280 Kraków

Telefon

+48 (12) 379 32 84

Nasz Instagram

@shoper_pl

Nasz YouTube

@shoper

Nasz Facebook

@shoper

Nasz LinkedIn

@shoper-pl