Title

Saule S.A.

 
saule
 

Saule S.A. (Saule Technologies) jest pionierem w badaniach i produkcji nowej generacji ogniw słonecznych na bazie perowskitów. Ogniwa słoneczne wydrukowane na elastycznych foliach są lekkie, ultracienkie i półprzezroczyste, co znacznie przewyższa zakres możliwych zastosowań tradycyjnej technologii krzemowej.

Firma została założona w 2014 roku przez wynalazczynię metody druku Olgę Malinkiewicz oraz doświadczonych biznesmenów − Piotra Krycha i Artura Kupczunasa. Dziś Saule S.A. to zespół ponad 50 naukowców, inżynierów i pracowników administracyjnych z ponad 17 krajów, pracujących w centrum R&D we Wrocławiu. Spółka posiada także centrum biznesowe w Warszawie. Firma dysponuje jednym z najlepiej wyposażonych laboratoriów optoelektronicznych w Europie, a w maju bieżącego roku odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej, unikalnej w skali świata linii produkcyjnej drukowanych ogniw słonecznych.

W 2021 r. Saule S.A. komercjalizuje ogniwa perowskitowe w czterech obszarach - dwa z nich to fotowoltaika nabudynkowa: BIPV (building integrated photovoltaics), ogniwa zintegrowane ze szklaną fasadą na nowo budowanych biurowcach oraz BAPV (building attached photovoltaics) na fasadach istniejących budynków przez rozwiązanie "łamacz światła". Produkt dla obszaru IoT (Internet of Things) to elektroniczne etykiety cenowe wyposażone w e-papier. Firma oferuje także produkty E-Mobility (elektromobilność), a więc nowoczesne wiaty do ładowania samochodów, rowerów czy skuterów elektrycznych.

Saule S.A. łączy działalność naukową i intensywny rozwój technologii z silną postawą biznesową. Razem z Columbus Energy firma rozwija program transformacji energetycznej dla samorządów i klientów biznesowych. Spółka planuje debiut na GPW na rynku NewConnect. Uruchomienie przemysłowej produkcji, regularne informacje o nowych licencjach na produkty i ogłoszenie pierwszych kontraktów sprzedaży B2B na początku 2021 r. dowodzą, że Saule S.A. jest światowym liderem w komercjalizacji perowskitowych ogniw słonecznych.

Nasz Twitter

@sauletech

Nasz Facebook

@sauletech

Nasz LinkedIn

@saule-technologies

Adres

Business Development
ul. Postępu 14B, 02-676 Warszawa

Technology Center
ul. Duńska 11, budynek SIGMA 54-427 Wrocław