Title

SatRevolution

 
 

SatRevolution powstała w 2016 roku w celu rozwoju konstelacji obserwacji ziemi w czasie rzeczywistym

Jako jedna z niewielu firm na świecie - raport NASA “State of the Art Small Spacecraft Technology” wymienia SatRevolution jako jedną z zaledwie 12 na świecie

- zajmuje się kompleksowo projektowaniem, produkcją i umieszczaniem na orbitach okołoziemskich nanosatelitów obserwacyjnych zbierających dane optyczne.

Jako pierwsza w Polsce spółka umieściła swoje satelity: Światowid (2019 r.), KRAKsat (2019 r.), AMICal Sat (2020 r.) na orbicie okołoziemskiej

Stanowią one część planowanej na 2026 rok konstelacji satelitów REC (Real-time Earth-observation Constellation), która docelowo składać się będzie z 1500 satelitów obserwacyjnych.

Partnerem SatRevolution jest firma Virgin Orbit

która w 2021 roku, na pokładzie rakiety LauncherOne, umieści na orbicie dwa nanosatelity SatRevolution - STORK-4 oraz STORK-5. Satelity polskiego producenta znajdą się też na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9, której start jest zaplanowany na grudzień 2021.

W przyszłości firma SatRevolution zamierza stać się największym na świecie operatorem satelitów EO (Earth-observation). SatRevolution S.A. współpracuje z wieloma jednostkami naukowymi na świecie - m.in. z: CALTECH (California Institute of Technology), MiT (Massachusetts Institute of Technology), Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii (dawniej Wrocławskie Centrum Badań EIT), Wrocławskim Parkiem Technologicznym, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie czy The Université Grenoble Alpes.

Strona www

www.sii.org.pl

Adres

Stabłowicka 147, 54-066 Wrocław

Telefon

+48 533 325 851

Nasz Twitter

@SatRevolution

Nasz YouTube

@SatRevolution

Nasz Facebook

@satrevolutionSA/

Nasz LinkedIn

@satrevolution-s-a