Title

Render Cube

 
 

Render Cube to łódzkie studio deweloperskie założone w 2012 r., zatrudniające 16 osób

W początkowym okresie działalności skupiało się na prowadzeniu prac outsourcingowych

zlecanych głównie przez innych producentów gier, co zaowocowało współpracami z m.in. CD Projekt, Techland czy Platige Image

W ostatnich latach Spółka skupia się na produkcji własnych tytułów, wydawanych na platformach PC

Największą grą studia jest Medieval Dynasty, która zadebiutowała w formule wczesnego dostępu 17 września 2020 roku

Produkcja ta stanowi unikatową hybrydę łączącą w sobie najlepsze cechy z takich popularnych gatunków jak survivale, symulatory, RPG i strategie. Przez pierwszy tydzień sprzedaży, gra znajdowała się w TOP10 globalnej platformy Steam, a zebrana ilość ocen wynosi obecnie niemal 17 tys., dając łączny rezultat na poziomie 92% pozytywnych komentarzy. Gra w ciągu pół roku swojej obecności w early access sprzedała się w nakładzie 500 tys. egzemplarzy, a jej maksymalna przecena na platformie Steam w czasie okresowych promocji sięgała 20%.

Na 2021 rok zaplanowana jest premiera pełnej wersji gry Medieval Dynasty

Studio jeszcze w zeszłym roku udostępniło pierwszą roadmapę dla opracowywanych aktualizacji. Obecnie jest w trakcie implementacji rozwiązań z drugiej roadmapy zaplanowanej do trzeciego kwartału 2021 r. i obejmującej dodatkowe mechaniki, przedmioty oraz szereg licznych mniejszych poprawek. Gra w chwili obecnej jest dostępna w 17 wersjach językowych i można ją nabyć na około 10 różnych platformach. Sprzedaż realizowana poza globalną platformą Steam osiąga do 20% całego wolumenu.

Render Cube planuje zadebiutować na rynku NewConnect w II połowie 2021 roku

W tym celu współpracuje z Grupą INC, która specjalizuje się we wprowadzaniu spółek do zorganizowanego obrotu giełdowego. Wkrótce Render Cube oraz INC poinformują o szczegółach oferty.

Napisz do nas

contact@rendercube.pl

Adres

Tymienieckiego 25C lok. 230, 90-350 Łódź

Nasz Twitter

@rendercubegames

Nasz Facebook

@rendercubestudio