Title

Przyszłość dzieje się u nas

Niezależnie od tego, na jakim etapie jest Twój projekt, NCBR to właściwy adres, jeśli chcesz rozwijać się technologicznie i biznesowo.

Granty przyznawane w konkursach, przekazywane za pośrednictwem funduszy VC (venture capital) oraz inwestycje tych ostatnich to najbardziej popularne instrumenty wsparcia z naszej strony. Jako rządowa agencja posiadamy środki, głównie z Funduszy Europejskich, oraz – dzięki zgromadzonym przez ponad dekadę doświadczeniom i współpracy z biznesowymi, także zagranicznymi partnerami – odpowiedni know-how. Definiujemy wyzwania technologiczne, na które dziś potrzebujemy odpowiedzi, jak choćby te wpisujące się w obszar europejskiego Zielonego Ładu. W dalszym stopniu wspieramy również przedsiębiorców i naukowców, którzy mają własny pomysł na biznes oparty na wykorzystaniu wysokich technologiach. Wspierając startupy, bierzemy na siebie większość ryzyka. W konkursach grantowych bezzwrotne dofinansowanie sięga nawet do 80 proc. wartości projektu. Co roku organizujemy kilkadziesiąt naborów w ramach: Funduszy Europejskich, programów krajowych oraz konkursów programów międzynarodowych.

Wsparcie, nie tylko finansowe, możecie uzyskać także z uruchomionych przez nas w programach z rodziny BRIdge funduszy VC lub CVC (corporate venture capital). Działalność inwestycyjną w segmencie projektów w tzw. fazie zalążkowej prowadzi obecnie ponad 50 funduszy BRIdge Alfa. „Alfy” wyszukują najlepsze pomysły naukowców i przedsiębiorców i wspierają je w fazie seed i preseed, gdy ryzyko niepowodzenia jest największe. Dotychczas dzięki nim szansę na swój rozwój uzyskało aż 546 startupów. Liczymy, że do końca obowiązującej perspektyw finansowej UE do ich grona dołączy kolejnych kilkaset spółek.

Zespoły projektowe czy młode spółki technologiczne mogą się też zgłaszać bezpośrednio do funduszy. Ich listę, wraz ze specjalizacjami, znajdziecie na https://www.gov.pl/web/ncbr/platforma-konkursowa. Na rynku działają również inne „bridgowe” fundusze venture capital oraz corporate venture capital, inwestujące w spółki technologiczne w fazie wzrostu lub ekspansji: TDJ Pitango Ventures (VC), Cogito (VC), EEC Magenta (CVC), SpeedUp Energy Innovation (CVC), Icos III (CVC), FF VC (CVC). W zeszłym roku uruchomiliśmy także spółkę NCBR Investment Fund ASI S.A., której celem jest wspieranie tych startupów, które wchodzą już w fazę ekspansji i wzrostu. Co ważne, wszystkie fundusze prowadzą działalność inwestycyjną w sposób ciągły.

Czekamy na Wasze pytania w punkcie informacyjnym: info@ncbr.gov.pl. Zbadajcie możliwości, jakie stwarzamy. Przyszłość dzieje się u nas.

Napisz do nas

info@ncbr.gov.pl

Adres

ul. Nowogrodzka 47a, 00-695 Warszawa

Telefon

+48 22 39 07 170
+48 22 39 07 191

Nasz Twitter

@NCBR_pl

Nasz YouTube

@NCBRnews

Nasz Facebook

@NCBiR

Nasz LinkedIn

@company/NCBR