Title

Cloud Technologies

 
cloudtechnologies
 

Cloud Technologies to warszawska spółka z segmentu nowych technologii, która działa na rynku już od 10 lat

Spółka działa w segmencie DataTech specjalizując się w Big Data marketingu i monetyzacji danych. Cloud Technologies stworzyła jedną z największych na świecie hurtowni anonimowych danych o zainteresowaniach użytkowników internetu oraz technologię do integracji i zarządzania danymi, czyli Data Management Platform (DMP). Dane gromadzone i przetwarzane przez Cloud Technologies pozwalają marketerom na personalizację kampanii reklamowych w Sieci oraz rozbudowywanie rozwiązań klasy Business Intelligence w firmach (data enrichment).

Spółka została założona przez Piotra Prajsnara w 2011 roku, a od 2012 roku jest notowana na rynku NewConnect. Aktualnie Cloud Technologies skupia się na rozwoju swojego głównego segmentu działalności – Data enrichment, który obejmuje monetyzację danych oraz autorską technologię DMP (Data Management Platform) do ich przetwarzania. Plany spółki obejmują również globalizację sprzedaży danych, w tym potencjalne akwizycje oraz kontynuację inwestycji w autorskie technologie Cloud Technologies, stanowiące istotną przewagę konkurencyjną. Firma działa na rosnącym rynku reklamy internetowej, a jej model biznesowy odznacza się wysokim poziomem skalowalności.

Przychody netto Grupy w Q1 2021r. wyniosły 12,4 mln zł, co oznacza wzrost o 10% r/r, a EBITDA osiągnęła 3,0 mln zł, poprawiając ubiegłoroczny wynik o 3,6 mln zł. Zysk netto wyniósł 0,9 mln zł i przewyższył łączny zysk netto wypracowany podczas wszystkich kwartałów ubiegłego roku.

Cloud Technologies jest jedną z najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w Europie, była wyróżniona w rankingach Deloitte Technology Fast 50 CE 2017, Deloitte Technology Fast 500 EMEA 2017 oraz FT 1000 2018, prestiżowego rankingu najszybciej rozwijających się spółek europejskich według Financial Times.

Adres

Marszałkowska 89
00-693 Warszawa

Telefon

+48 22 535 30 50

Nasz Facebook

@cloudtechnologiespl