speaker-info

dr Wiesław Żyznowski

Prezes Zarządu Mercator Medical S.A.

 

O wykładowcy

Twórca sukcesu, główny akcjonariusz i (od roku 2010) prezes Zarządu Mercator Medical S.A. Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) oraz Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie uzyskał stopień doktora filozofii. Specjalizuje się w filozofii przedsiębiorczości. Jest wydawcą i autorem książek o regionie wielickim, menedżerem i przedsiębiorcą, a także właścicielem firmy Baza Wiesław Żyznowski w Sierczy koło Wieliczki, będącej administratorem nieruchomości i miniwydawnictwa Żyznowski (www.zyznowski.pl).

Grupa Mercator Medical prowadzi dynamiczną ekspansję biznesową, dzięki której z lokalnej firmy dystrybucyjnej stała się globalnym graczem z udziałem 2 proc. w światowym rynku rękawic jednorazowych. Oprócz międzynarodowej działalności dystrybucyjnej Grupa Mercator Medical posiada również fabrykę rękawic w Tajlandii. Obecnie finalizowana jest strategia Grupy na lata 2021+.

Spółka należy do najbardziej popularnych firm notowanych na GPW. Znajduje się w indeksie mWIG40 i jest wskazywana jako pretendent do WIG20. 30 listopada wejście do polskiego indeksu MSCI.

Moje wykłady

Debata: Nie wszystkim COVID straszny, czyli spółki, którym obecne otoczenie rynkowe sprzyja w rozwoju

Studio