TIM SA
TIM SA

 

Czat ze spółką TIM SA
odbędzie się w czwartek 26 listopada o godzinie 14:00

Na pytania inwestorów odpowiedzą

Krzysztof Folta, Prezes Zarządu TIM SAKrzysztof Folta
Prezes Zarządu TIM SA

Jeden z założycieli powstałego w 1987 r. Spółdzielczego Przedsiębiorstwa TIM Sp. z o.o. (obecnie TIM SA). Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz licznych kursów i szkoleń menedżerskich.
Wizjoner, innowator, pasjonat zarządzania i autorytet w dziedzinie wdrażania zmian. Jeden z najdłużej urzędujących prezesów spółek giełdowych w Polsce (TIM SA jest na GPW od 1998 r.). Wyznaje zasadę, że „jedyną pewną rzeczą w TIM są zmiany” i dodaje, że „historia jest ważna, przyszłość jest ciekawsza”. Ciągle stawia firmie i pracownikom nowe wyzwania, ucząc myślenia o TIM jako o „neverending startup”.

Piotr Tokarczuk, Członek Zarządu i dyrektor finansowy TIM SAPiotr Tokarczuk
Członek Zarządu i dyrektor finansowy TIM SA

Menadżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania finansami, w tym m.in. zarządzania płynnością, rynków finansowych, budżetowania, kontrolingu i optymalizacji kosztowej w przedsiębiorstwach polskich i międzynarodowych. W latach 2007-2017 Dyrektor Naczelny ds. Finansów KGHM Polska Miedź SA.

Poza pełnieniem funkcji w Zarządzie TIM-u jest Członkiem Rady Nadzorczej ROTOPINO.PL SA z siedzibą w Bydgoszczy oraz Członkiem Rady Nadzorczej 3LP SA z siedzibą w Siechnicach.

Piotr Nosal, Członek Zarządu i dyrektor handlowy TIM SAPiotr Nosal
Członek Zarządu i dyrektor handlowy TIM SA

W TIM SA od 2007 r., m.in. na stanowiskach zastępcy kierownika Działu Wsparcia Sprzedaży i zastępcy dyrektora zakupów.

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. Ukończył także studia podyplomowe „Skuteczny Menadżer Nowoczesnej Firmy” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Poza pełnieniem funkcji w Zarządzie TIM SA jest Członkiem Rady Nadzorczej ROTOPINO.PL SA z siedzibą w Bydgoszczy oraz 3LP SA z siedzibą w Siechnicach.

Poza pełnieniem funkcji w Zarządzie TIM SA jest Członkiem Rady Nadzorczej ROTOPINO.PL SA z siedzibą w Bydgoszczy.

TIM SA jest największym hurtowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych w Polsce (według miesięcznika „Elektrosystemy”, nr 5/2020). Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. TIM stawia na omnichannel – sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych.

Przez ćwierć wieku TIM sprzedawał wyłącznie za pośrednictwem ogólnopolskiej sieć hurtowni elektrycznych. W 2013 r. firma zmieniła model biznesowy, stawiając na e-commerce i sprzedaż poprzez TIM.pl. Strategia TIM-u jest oparta na połączeniu wieloletniej wiedzy o rynku, którą posiadają przedstawiciele handlowi, z technologiami e-commerce (tzw. hybrydowy model sprzedaży). W 2019 r. ponad 70% obrotów spółki (tj. 562 z 799,6 mln zł) pochodziło ze sprzedaży online.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: ROTOPINO.PL S.A. (e-sklepy z elektronarzędziami w Polsce i Europie Zachodniej) i 3LP SA. Druga z tych spółek jest operatorem centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Obiekt specjalizuje się w obsłudze podmiotów (także spoza Grupy TIM) działających w sektorze e-commerce.

Aktualności inwestorskie TIM SA

Materiały wideo TIM SA z zakresu relacji inwestorskich

Prezentacje inwestorskie TIM SA

Notatka wynikowa Noble Securities z 24.09.2020 r. w ramach Programu Wsparcia Analitycznego GPW.

Raport zintegrowany Grupy Kapitałowej TIM za rok 2019

Informacja prasowa o wynikach po III kw. 2020 r.

Wyniki finansowe