Orange Polska S.A.
Orange Polska S.A.

 

Chcesz porozmawiać z przedstawicielem Orange Polska S.A. w trakcie Konferencji WallStreet 24 on-line?

Wyślij maila z prośbą o kontakt na biuro@sii.org.pl.
Z inwestorami rozmawiał będzie Pan Leszek Iwaszko, Członek Zarządu ds. Finansów, Dyrektor Relacji Inwestorskich


Orange Polska jest jednym z największych dostawców usług telekomunikacyjnych w Polsce, działającym we wszystkich segmentach rynku telekomunikacyjnego. Grupa posiada największą infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce, świadcząc usługi głosowe i przesyłu danych w sieci stacjonarnej i komórkowej. Od 2017 roku konsekwentnie wdrażamy strategię której głównymi filarami są:

  • konwergencja czyli oferowanie pakietów usług mobilnych i stacjonarnych
  • intensywne inwestycje w sieć światłowodową
  • na rynku biznesowym, bycie dla klientów partnerem pierwszego wyboru w procesie cyfryzacji ich działalności
  • kierowanie się wartością w działaniach komercyjnych
  • transformacja działalności we wszystkich obszarach w celu podniesienia efektywności głównie poprzez uproszczenia, automatyzację oraz digitalizację

Naczelnym celem strategii jest odwrócenie wieloletnich negatywnych trendów i powrót do trwałych wzrostów przychodów, rentowności operacyjnej i poziomu generowanej gotówki. Po wielu latach spadków od 2018r. rentowność operacyjna rośnie do czego przyczynia się głównie monetyzacja inwestycji w światłowód, strategia komercyjna więcej-za-więcej oraz bardzo duże oszczędności kosztowe. W 2019r. zainicjowaliśmy pierwsze od wielu lat podwyżki taryf usług telekomunikacyjnych w formule więcej-za-więcej.