KGHM Polska Miedź S.A.
KGHM Polska Miedź S.A.
 • Adres

  ul. M. Skłodowskiej-Curie 48 59-301 Lubin, Polska
 • Telefon

  +48 76 74 78 200
 • e-mail

  ir@kghm.com
 • Strona internetowa

  www.kghm.com

 

Zapraszamy na prezentację inwestorską KGHM Polska Miedź S.A. w środę 25 listopada o godzinie 12:00

Po prezentacji zapraszamy na czat ze spółką KGHM Polska Miedź S.A.,
w piątek 27 listopada o godzinie 11:00.


W konferencji ze strony spółki udział weżmie:

Janusz Krystosiak, Dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich w KGHMJanusz Krystosiak
Dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich w KGHM

Od sierpnia 2018 roku Dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich w KGHM. W zakresie obowiązków posiada tworzenie i realizowanie polityki informacyjnej w zakresie RI, a także budowanie pozytywnego wizerunku Grupy KGHM na rynku kapitałowym. W branży finansowej od dwudziestu lat, pracując w obszarze finansów, analiz, raportowania i komunikacji. Doświadczenie na rynku kapitałowym (debiuty, akwizycje) oraz zarządzanie relacjami inwestorskimi.

KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem surowców naturalnych. Firma dysponuje zdywersyfikowanym geograficznie portfelem projektów górniczych. Posiada zakłady produkcyjne na trzech kontynentach – w Europie, Ameryce Północnej i Południowej.

Polskie złoże miedzi – jedno z największych na świecie – eksploatują trzy kopalnie podziemne: Lubin, Polkowice-Sieroszowice oraz Rudna. Wydobywany surowiec jest wzbogacany w Zakładach Wzbogacania Rud. Natomiast, produkcja miedzi, srebra, złota, ołowiu oraz innych metali odbywa się w hutach: „Głogów”, „Legnica” i „Cedynia”.

Po drugiej stronie oceanu KGHM posiada sześć kopalń: Robinson, Carlota (USA), McCreedy West, Morrison (Kanada) oraz Franke i Sierra Gorda im. Ignacego Domeyki (Chile). Oprócz miedzi, kopalnie te produkują molibden, nikiel, złoto, pallad i platynę.

KGHM jest w ścisłej czołówce światowych producentów srebra i miedzi. Jest także jedynym w Europie producentem renu i nadrenianu amonu z własnych zasobów. KGHM zamierza dołączyć do grona największych producentów multisurowcowych na świecie.