Grupa Azoty
Grupa Azoty

 

Czat z Grupą Azoty
odbędzie się w piątek 27 listopada o godzinie 11:00

Tomasz Hryniewicz, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.Tomasz Hryniewicz
Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Od kwietnia 2020 Prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy.

Posiada tytuł Magistra Inżyniera na Politechnice Opolskiej oraz MBA w Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Menedżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w funkcjach: Prezesa Zarządu, Wiceprezesa Zarządu oraz Prokurenta w spółkach prawa handlowego, posiadający bogate doświadczenie zarówno w biznesie prywatnym, jak i państwowym.

Laureat rankingu Gazele Biznesu oraz Diamenty Forbesa 2015 za prywatną spółkę. Laureat Diamentów Forbesa 2019 dla przedsiębiorstw powyżej 250 mln przychodów, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość.

Grupa Azoty jedną z rozpoznawalnych europejskich grup z branży chemicznej, obecną w sektorze nawozów mineralnych, tworzyw konstrukcyjnych, a także produktów OXO i melaminy. Grupa Azoty zgromadziła komplementarne spółki o różnych tradycjach i specjalizacjach, aby wykorzystać ich potencjał do realizacji wspólnej strategii. W ten sposób powstała największa w Polsce i jedna ze znaczących w Unii Europejskiej Grup chemicznych. W 2018 roku Grupa Azoty nabyła 100% w spółce Goat TopCo GmbH (obecnie COMPO EXPERT Holding GmbH) w Niemczech. Grupa COMPO EXPERT jest, producentem nawozów specjalistycznych o wysokiej wartości dodanej, o zasięgu globalnym sprzedającym swoje produkty do blisko 100 krajów.

Grupa Azoty S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 30 czerwca 2008 r. Wchodzi w skład indeksów WIG-CHEMIA, WIG30, mWIG 40, WIG, WIG-Poland, InvestorsMS WIG.MS-PET, WIG-ESG oraz w indeksie giełd regionu Trójmorza – CEEplus. Grupa Azoty S.A. od 2013 roku jest notowana w indeksach MSCI, a od 2015 roku w indeksach FTSE.

Grupa Azoty – Prezentacja inwestorska