Forestlight Games
Forestlight Games

Czat ze spółką Forestlight Games
odbędzie się w środę 25 listopada o godzinie 10:00

Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Mazur, CEO Forestlight Games

Forestlight Games pod tą nazwą działa na rynku od 2019 roku. Studio z Grupy Play Way zajmuje się produkcją i wydawaniem gier na komputery stacjonarne i konsole.

Funkcję prezesa zarządu spółki pełni Tomasz Mazur, który posiada wieloletnie doświadczenie na polskim rynku gier. Zaczynał od założenia spółki Mirage Media.

FLG ma na swoim koncie premierę gry Electro Ride: The Neon Racing, której jest wydawcą. Tytuł był nominowany do Best Indie Game na Digital Dragons.

W listopadzie br. swoją premierę miał Dorian Morris Adventure – pierwszy tytuł z portfolio produkcyjnego studia. To gra przygodowa, zrealizowana w oparciu o wiedzę o ludzkim umyśle.

Studio w 2020 roku pozyskało od inwestorów 1,9 mln zł. Środki zostały przeznaczone na wsparcie prac spółki nad dwoma tytułami, w tym The Pope: Power & Sin i Rollercoaster Mechanic.

The Pope: Power&Sin, to największa produkcja studia, która opowiada o papieżu Aleksandrze VI. Premiera tytułu we wczesnym dostępie została zaplanowana na 2021 rok.

Obecnie spółka pracuje także nad innymi tytułami, w tym Lifeguard Simulator, Camper Flipper, Wedding Designer, czy Specialist’s Vengeance.

Forestlight Games chce dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect w połowie 2021 roku. Aktualnie spółka prowadzi proces przekształcenia w Spółkę Akcyjną.

Prezentacja inwestorska Forestlight Games