Columbus Energy S.A.
Columbus Energy S.A.

Columbus Energy S.A. jest obecnie wiodącym krajowym dostawcą usług na rynku nowoczesnej energetyki. W ciągu sześciu lat działalności zrealizował ok. 27 000 mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 144 MW. W swojej ofercie posiada ekonomiczne i kompleksowe rozwiązania dla gospodarstw domowych oraz firm – fotowoltaikę, magazyny energii, pompy ciepła. Wysokie standardy obsługi oraz nowoczesna technologia, zapewniają klientom spółki najwyższą jakość usług na wszystkich etapach realizacji, potwierdzone godłem „Teraz Polska”.

Columbus realizuje równolegle długoterminowe projekty i inwestycje w farmy solarne na terenie Polski. W 2020 roku spółka dokonała także znaczących inwestycji w sektor elektromobilności (spółkę Nexity Global, dostarczającą infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych) oraz w innowacyjne technologie solarne oparte o perowskity (spółkę Saule Technologies). Columbus Energy S.A. plasuje się tuż obok największych i najprężniej działających udziałowców na polskim rynku branży fotowoltaicznej. Spółka jest wysoko notowana na rynku NewConnect.

Czat ze spółką Columbus Energy
odbędzie się w środę 25 listopada o godzinie 14:00

Na pytania inwestorów odpowiedzą

Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Columbus Energy S.A.Dawid Zieliński
Prezes Zarządu Columbus Energy S.A.

Założyciel Columbus Energy, największego dostawcy usług na rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Ukończył studia inżynierskie z elektrotechniki na AGH w Krakowie. Od 2007 r. zdobywał doświadczenie menedżerskie, pracując dla Heiderlberg Technology Centre, Air BP czy MARS Polska. W 2009 r. skupił się na odnawialnych źródłach energii. Od 6 lat z sukcesem rozwija grupę Columbus Energy, która oferuje nowoczesne rozwiązania z zakresu energetyki odnawialnej. Na co dzień charyzmatyczny przedsiębiorca, wizjoner, zwolennik nieszablonowych rozwiązań, miłośnik ambitnych wyzwań.

Janusz Sterna, Wiceprezes Zarządu Columbus Energy S.A.Janusz Sterna
Wiceprezes Zarządu Columbus Energy S.A.

Od ponad 15 lat obecny w branży energetycznej oraz sektorze finansów; brał udział w kilkudziesięciu transakcjach kapitałowych, zarówno jako doradca inwestorów, jak również jako współinwestor. Będąc Dyrektorem Departamentu Strategii i Rozwoju Polskiej Grupy Energetycznej, uczestniczył jako kierownik projektu w debiucie PGE na GPW. Jako członek zarządu Inven Group, przygotowywał projekty energetyczne w technologiach gazowych i biomasowych. Aktualnie, w ramach Grupy Columbus, odpowiada za rozwój projektów z zakresu OZE, w szczególności za sieć farm fotowoltaicznych.

Prezentacja inwestorska Columbus Energy